Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szambo betonowe – Sosnowiec

Szambo betonowe – Sosnowiec

Sosnowiec herbWiele miejscowości w naszym kraju może się pochwalić stale rozwijaną zabudową jednorodzinną, a należy do nich także Sosnowiec, jedno z miast województwa śląskiego. Można jednocześnie zauważyć, że spora część tych nowych osiedli powstaje niestety na terenach nieskanalizowanych, co może powodować co najmniej przejściowe problemy z podłączeniem budynków do miejskich, zbiorczych sieci kanalizacyjnych. Każdy, kto znajdzie się w takiej sytuacji, musi zdać się na inne, lecz równie korzystne rozwiązanie, odprowadzanie ścieków do pojemnego szamba betonowego, nowoczesnego i bezpiecznego zbiornika produkowanego w naszych zakładach.

Szamba betonowe – właściwy dobór wielkości zbiornika do ilości korzystających z niego osób

Szukając odpowiedniego betonowego szamba, na naszej stronie lub w punktach sprzedaży w różnych częściach kraju, warto przy jego wyborze kierować się przede wszystkim pojemnością dopasowaną do ilości przyszłych użytkowników. Dla ułatwienia w naszej ofercie można znaleźć najróżniejsze modele zbiorników, a dwa najczęściej kupowane to:

  • szambo jednokomorowe, jak sama nazwa wskazuje złożone z jednej komory o pojemności do 10 m3, przeznaczone właśnie do zastosowania w niewielkim gospodarstwie domowym składającym się z 2 – 4 osób. W przypadku jego użycia trzeba się jednak liczyć z koniecznością dosyć częstego opróżniania średnio raz na dwa tygodnie, w celu uniknięcia ryzyka przepełnienia i wycieku grożącej skażeniem zawartości;
  • szambo dwukomorowe, w którym dwie komory przedzielone są betonową przegrodą z rurą umożliwiającą przelewanie się płynnych nieczystości z pierwszej do drugiej komory. Tam można dodać do nich preparaty biologiczne rozkładające najbardziej szkodliwe związki wchodzące w skład ścieków. W rezultacie otrzymujemy prawie czystą wodę, którą bez ryzyka zanieczyszczenia środowiska usuniemy np. do gruntu drenażem rozsączającym.

Szamba betonowe – wytrzymałość dająca stuprocentowe poczucie bezpieczeństwa na długie lata

Zamontowane na posesji betonowe szambo ma zasadniczo tylko jedną funkcję do spełnienia, bezpieczne przechowywanie w nim nieczystości aż do momentu, kiedy mogą zostać usunięte, czyli wypompowane przez samochód asenizacyjny. Taki spokój i to na długie lata użytkowania zbiornika, może zapewnić jego nowoczesna, starannie zaprojektowana konstrukcja zrobiona z najlepszych jakościowo materiałów. W naszej firmy nie zdajemy się w tej kwestii na półśrodki i stosujemy wyłącznie sprawdzone mieszanki betonowe z dodatkiem licznych uszlachetniaczy, dających razem najwyższą wytrzymałość, na jaką nie mogą nigdy liczyć zbiorniki plastikowe. Gwarantujemy też pełną szczelność, zamykając zbiornik dokładnie dopasowaną do niego pokrywą, montowaną specjalnym klejem nietracącym swoich właściwości w niskich i wysokich temperaturach. Zamontowane w niej włazy ułatwiają wypompowywanie zawartości, a każde szambo wzmacniamy także mocnym, stalowym zbrojeniem, dzięki czemu można być pewnym, że zniesie bez uszkodzeń całe dziesięciolecia intensywnego użytkowania.

Gwarantujemy odporność naszych szamb betonowych na:

  • bezpośredni nacisk gruntu, po umieszczeniu w przygotowanym wykopie i zasypaniu go. Dzięki wzmacnianej konstrukcji oprze się też innym ciężarom, w tym i parkującym nad nim pojazdom albo elementom wyposażenia znajdującym się nad miejscem użytkowania zbiornika;
  • wpływ substancji chemicznych, pochodzących ze ścieków i będących wynikiem reakcji zachodzących w glebie. Są one poważnym czynnikiem mogącym doprowadzić nawet do kruszenia się betonowego szamba, dlatego zabezpieczamy je przed tym nakładając na ściany, dno i pokrywę grubą warstwę bitumicznej izolacji;
  • czynniki biologiczne, przeważnie pleśnie, grzyby i inne równie szkodliwe drobnoustroje, kolejna częsta przyczyna korozji betonu, na które jest w pełni odporna zarówno ochronna powłoka pokrywająca szambo, jak i sama mieszanka betonowa użyta w procesie produkcji.

Szamba betonowe – kupicie je razem z fachowym montażem i dowozem w wybranym terminie

Dla wszystkich klientów także tych z Sosnowca i okolic, którzy zdecydują się na zakup szamba betonowego w naszej firmie, oferujemy również usługę jego transportu w terminie, jaki można ustalić w rozmowie z doradcami pod podanym numerem telefonu. Warto również przy okazji zaplanować usługę profesjonalnego montażu dokonywanego przez najlepszych specjalistów w tej branży. Dowieziemy szambo przystosowanym do tego samochodem ciężarowym wyposażonym w dźwig, szybko umieścimy na miejscu i wykonamy wszystkie niezbędne podłączenia.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Katowice, Częstochowa, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.