Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szamba betonowe – Wrocław

Szamba betonowe – Wrocław

Wrocław herbW wielu polskich miastach nadal możemy zetknąć się z problemem prawidłowego, zgodnego z przepisami odprowadzania ścieków z budynków mieszkalnych lub użytkowych i nie ominęło to również Wrocławia, stolicy Dolnego Śląska. Tutaj także wielu właścicieli domów narzeka na brak dostępu do miejskich sieci kanalizacyjnych, zwłaszcza na nowo powstałych osiedlach, szukając innego sposobu usuwania nieczystości. Osobom znajdującym się w takiej mało komfortowej sytuacji, podsuwamy gotowe rozwiązanie, pojemne zbiorniki bezodpływowe, produkowane w naszych zakładach funkcjonalne szamba betonowe.

Szamba betonowe – jesteśmy cenionym specjalistą cieszącym się zaufaniem odbiorców

Nie będzie dużo przesady w stwierdzeniu, że jesteśmy jednym ze znanych i cenionych specjalistów nie tylko w produkcji betonowych szamb, ale i kanałów samochodowych czy studzienek wodomierzy, wszystkich wytwarzanych z najlepszych gatunkowo mieszanek betonu. Jakość i nowoczesne rozwiązania, jakie powszechnie stosujemy w naszych produktach, zjednały nam przez lata wielu zadowolonych klientów, a szamba sprzedajemy nie tylko we Wrocławiu, ale i w innych regionach kraju. Takie podejście stało się naszym rozpoznawalnym znakiem firmowym i stale rozszerzaną ofertą staramy się zaspokoić rosnące wymagania odbiorców.

Szamba betonowe – odporne na każde warunki, w jakich będą eksploatowane

Dla każdego klienta, decydującego się na zastosowanie szamba betonowego, zdecydowanie najważniejsza jest jego wytrzymałość, gwarantowana w naszych zbiornikach właśnie przez jakość materiałów stosowanych w procesie jego produkcji. Używamy wyłącznie najnowszych mieszanek, złożonych z betonu klas od B-25 aż do B-40, do których w laboratoriach ich wytwórców dodawane są substancje podnoszące najważniejsze parametry pracy betonu.

Na jakie niekorzystne czynniki są odporne wszystkie produkowane przez nas szamba:

  • same przechowywane w nich ścieki, pełne różnych niebezpiecznych związków chemicznych, które w przypadku wycieku mogłyby doprowadzić do groźnego w skutkach skażenia gleby na posesji czy znajdującego się na niej ujęcia wody. Szambo jest przed nimi chronione samym składem użytej mieszanki oraz warstwą izolacji bitumicznej dokładnie pokrywającej dno, ściany oraz pokrywę zbiornika;
  • uszkodzenia typowo mechaniczne, mogące powodować pękanie lub zgniatanie konstrukcji szamba, które właśnie dlatego jest w postaci monolitycznego betonowego grubościennego odlewu, wzmacnianego stalową kratownicą, mocnym zbrojeniem z gęsto rozmieszczonych prętów, znajdującym się w dnie, ścianach oraz pokrywie zbiornika. Jego głównym zadaniem jest zminimalizowanie przede wszystkim dużych sił nacisku działających bezpośrednio na konstrukcję szamba, zarówno gleby, jak i wszystkich znajdujących się nad nim ciężkich przedmiotów, zwłaszcza parkujących pojazdów;
  • działanie czynników natury biologicznej, a najczęściej spotykane to grzyby oraz pleśnie, wynik naturalnych procesów zachodzących w gruncie, szczególnie nasilonych przy jego wysokiej wilgotności i podwyższonej temperaturze. Ochronę przed tym ponownie stanowi opisana powyżej warstwa masy bitumicznej;
  • przesuwanie przez wody gruntowe, często nieuniknione w wyniku ich wyjątkowo agresywnego działania, któremu betonowe szambo oprze się dzięki swojej samej masie, sięgającej nawet kilkunastu ton i dzięki temu zazwyczaj nie ma konieczności dodatkowego mocowania go do podłoża.

Szamba betonowe – bogate wyposażenie standardowe dodawane do każdego zbiornika

Każde betonowe szambo, znajdujące się w naszej ofercie, w standardzie wyposażamy we wszystko, co jest potrzebne do jego komfortowego użytkowania. Dokładnie dopasowana pokrywa, zabezpieczająca zbiornik od góry, ma zamontowane kominki rewizyjne, których ilość zależy od liczby komór, zamykane betonowymi albo żeliwnymi włazami. Służą one do szybkiego opróżniania szamba z zawartości, co można jeszcze bardziej przyspieszyć, montując na ogrodzeniu posesji rurę ssącą prowadzącą bezpośrednio do zbiornika, dzięki czemu samochód asenizacyjny nie będzie musiał wjeżdżać na posesję.

Istnieje także możliwość montażu wyposażenia dodatkowego np. czujnika informującego o ewentualnym przepełnieniu szamba, dzięki czemu zawsze wiemy, kiedy należy zlecić jego opróżnienie. Niedozwolone jest robienie tego we własnym zakresie, grożące wspomnianym skażeniem środowiska naturalnego, lepiej skorzystać z usług firmy dysponującej specjalnymi pojazdami asenizacyjnymi i bezpiecznie utylizującej tego typu odpady.

Szamba betonowe – zajmiemy się także ich dowozem oraz montażem

Z racji znacznej masy i rozmiaru, do transportu betonowego szamba konieczne jest użycie dużego auta ciężarowego, wyposażonego w dźwig ułatwiający jego umieszczenie w miejscu użytkowania. Wykonanie takiej usługi także znajduje się w naszej ofercie, jest chętnie wybierane przez klientów, a termin przywozu zakupionego szamba można ustalić w rozmowie z doradcami pod podanym numerem telefonu. Warto również skorzystać z usługi profesjonalnego montażu, obejmującej podłączenie zbiornika do istniejącej na posesji instalacji kanalizacyjnej, co wymaga sporo wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie. Dysponują ją nasi fachowcy, sprawnie wykonujący wszystkie prace, na które, podobnie jak na samo szambo, udzielamy pełnej gwarancji. W razie wystąpienia nieprzewidzianej awarii, do dyspozycji klientów jest całodobowy serwis, usuwający je błyskawicznie.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Radom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.