Wielogóra ul. Graniczna 11, 26-660 Jedlińsk
663 310 971
biuro@nowoczesneszamba.eu

Szamba betonowe – Gdańsk

Szamba betonowe – Gdańsk

GdańskJako jeden z czołowych producentów szamb betonowych w naszym kraju, cały czas rozszerzamy nie tylko ofertę, ale i szukamy nowych rynków zbytu. Obecnie wszystkie nasze produkty, szamba, studzienki wodomierzy czy kanały samochodowe, są dostępne także dla odbiorców z Gdańska i okolic stolicy województwa pomorskiego. Dzięki temu mają oni możliwość skorzystania z solidnych i sprawdzonych zbiorników, stanowiących korzystną alternatywę w sytuacji, kiedy budynek nie jest podłączony do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Szamba betonowe – na jakie aspekty ich produkcji zwracamy największą uwagę

Wydawać by się mogło, że typowe szambo betonowe to stosunkowo prosta konstrukcja i jednocześnie łatwa do wytworzenia. W rzeczywistości jego produkcja to skomplikowany proces wymagający olbrzymiej wiedzy oraz doświadczenia zawodowego, a naszej firmie do tych dwóch kwestii podchodzimy niezwykle poważnie. Dlatego zatrudniamy najlepszych specjalistów, zarówno tych zajmujących się projektowaniem wszystkich modeli zbiorników, jak i fachowców odpowiedzialnych za ich produkcję. Skutkuje to najwyższą jakością, chwaloną przez stale rosnąca liczbę zadowolonych użytkowników, a nasze produkty cieszą się dobrymi opiniami nie tylko wśród klientów z Gdańska, lecz z niemal już całego kraju.

Szamba betonowe – co bezpośrednio wpływa na jakość i wytrzymałość tego typu zbiorników

Uzyskanie oraz stałe utrzymanie takiego poziomu jakości zależy od wielu czynników, spośród których zdecydowanie najważniejsze są materiały, z jakich produkujemy wszystkie nasze wyroby, przede wszystkim betonowe szamba, dostępne w różnych wielkościach i pojemnościach. Stosujemy wyłącznie te najlepsze, betony wzmacniane dodatkowymi substancjami zwiększającymi ich odporność na praktycznie wszystkie rodzaje uszkodzeń. Każde szambo to monolityczna konstrukcja z grubym dnem oraz ścianami, w których środku umieszczamy stalowe zbrojenie, kratownicę spawaną z gęsto rozmieszczonych prętów o średnicy nawet 8 mm. Dzięki temu każdy model zbiornika, jaki znajduje się w naszej ofercie, jest w stanie znieść każde warunki eksploatacji, dużą wilgotność czy niskie temperatury.

Na co są odporne wszystkie dostępne modele szamb betonowych:

  • działanie agresywnych związków chemicznych, wyniku reakcji zachodzących bezpośrednio w ściekach, mogących prowadzić do korozji zarówno betonu, jak i metalowych części zbiornika. W celu zabezpieczenia go przed tym pokrywamy obustronnie ściany, dno i pokrywę izolbetem, masą bitumiczną dodatkowo uszczelniającą całą konstrukcję i minimalizującą ryzyko wycieku niebezpiecznej zawartości;
  • naturalne procesy biologiczne, nieustannie zachodzące w gruncie, w który wkopano szambo, których efektem są z kolei pleśnie oraz grzyby, przed czym zabezpiecza opisana powyżej izolacja bitumiczna i sam skład chemiczny stosowanych mieszanek betonowych;
  • możliwość pękania lub kruszenia się betonu w wyniku uszkodzeń mechanicznych, do których mogłoby dojść w sytuacji, kiedy szambo umieścimy pod parkingiem, czy podjazdem do domu, czyli w miejscach, gdzie będzie narażone na siły nacisku znajdujących się nad nim pojazdów. Przed tym chroni je monolityczna, grubościenna konstrukcja ze wspomnianym stalowym zbrojeniem;
  • przesuwanie przez płynące wody gruntowe, a na miejscu każdy zbiornik jest utrzymywany jedynie swoją dużą masą, nie trzeba go więc mocować do podłoża, jak lżejsze szamba zrobione z tworzyw sztucznych.

Szamba betonowe – zasady bezpieczeństwa pozwalające uniknąć wycieku i skażenia środowiska naturalnego

Kupując szambo betonowe i decydując się na przechowywanie w nim nieczystości pochodzących z budynku, musimy przestrzegać wszystkich zasad dotyczących jego prawidłowej, zalecanej przez producenta eksploatacji. Najważniejsze jest regularne, zgodne z przepisami opróżnianie, uniemożliwiające przepełnienie zbiornika i wyciek zagrażający środowisku naturalnemu. Czas opróżniania szamba zależy od kilku istotnych czynników, przede wszystkim pojemności oraz ilości korzystających z niego osób.

Wybierając pasujący model, należy wziąć też pod uwagę fakt, że każdy z domowników może dziennie wyprodukować nawet do 150 l ścieków. Ich wypompowywanie to zadanie dla specjalistów i w żadnym wypadku nie wolno nam robić tego we własnym zakresie, wylewając zawartość szamba do rowu melioracyjnego czy zbiornika wodnego. Jest to surowo karane i zostaniemy także obciążeni kosztami usunięcia skutków powstałych zanieczyszczeń.

Szamba betonowe – oferujemy również ich dowóz i montaż

Wielu przyszłych użytkowników betonowych szamb, powstrzymuje przed zakupem myśl o ich samodzielnym transporcie oraz montażu, dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty również takie usługi. Każdy zbiornik, niezależnie od jego wielkości i wagi, dowieziemy prosto na posesję klienta, umieszczając go za pomocą dźwigu w wyznaczonym wcześniej miejscu. Kiedy już się tam znajdzie, do pracy przystępują nasi specjaliści, dokonując wszystkich połączeń z istniejącą instalacją wodno-kanalizacyjną i na koniec sprawdzając dokładnie jej szczelność. Na ich pracę, tak samo, jak na szambo, udzielamy gwarancji, zapewniając również całodobowy serwis, także pogwarancyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.