Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szamba betonowe – Gdańsk

Szamba betonowe – Gdańsk

Gdańsk herbJako jeden z czołowych producentów szamb betonowych w naszym kraju, cały czas rozszerzamy nie tylko ofertę, ale i szukamy nowych rynków zbytu. Obecnie wszystkie nasze produkty, szamba, studzienki wodomierzy czy kanały samochodowe, są dostępne także dla odbiorców z Gdańska i okolic stolicy województwa pomorskiego. Dzięki temu mają oni możliwość skorzystania z solidnych i sprawdzonych zbiorników, stanowiących korzystną alternatywę w sytuacji, kiedy budynek nie jest podłączony do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Szamba betonowe – na jakie aspekty ich produkcji zwracamy największą uwagę

Wydawać by się mogło, że typowe szambo betonowe to stosunkowo prosta konstrukcja i jednocześnie łatwa do wytworzenia. W rzeczywistości jego produkcja to skomplikowany proces wymagający olbrzymiej wiedzy oraz doświadczenia zawodowego, a naszej firmie do tych dwóch kwestii podchodzimy niezwykle poważnie. Dlatego zatrudniamy najlepszych specjalistów, zarówno tych zajmujących się projektowaniem wszystkich modeli zbiorników, jak i fachowców odpowiedzialnych za ich produkcję. Skutkuje to najwyższą jakością, chwaloną przez stale rosnąca liczbę zadowolonych użytkowników, a nasze produkty cieszą się dobrymi opiniami nie tylko wśród klientów z Gdańska, lecz z niemal już całego kraju.

Szamba betonowe – co bezpośrednio wpływa na jakość i wytrzymałość tego typu zbiorników

Uzyskanie oraz stałe utrzymanie takiego poziomu jakości zależy od wielu czynników, spośród których zdecydowanie najważniejsze są materiały, z jakich produkujemy wszystkie nasze wyroby, przede wszystkim betonowe szamba, dostępne w różnych wielkościach i pojemnościach. Stosujemy wyłącznie te najlepsze, betony wzmacniane dodatkowymi substancjami zwiększającymi ich odporność na praktycznie wszystkie rodzaje uszkodzeń. Każde szambo to monolityczna konstrukcja z grubym dnem oraz ścianami, w których środku umieszczamy stalowe zbrojenie, kratownicę spawaną z gęsto rozmieszczonych prętów o średnicy nawet 8 mm. Dzięki temu każdy model zbiornika, jaki znajduje się w naszej ofercie, jest w stanie znieść każde warunki eksploatacji, dużą wilgotność czy niskie temperatury.

Na co są odporne wszystkie dostępne modele szamb betonowych:

  • działanie agresywnych związków chemicznych, wyniku reakcji zachodzących bezpośrednio w ściekach, mogących prowadzić do korozji zarówno betonu, jak i metalowych części zbiornika. W celu zabezpieczenia go przed tym pokrywamy obustronnie ściany, dno i pokrywę izolbetem, masą bitumiczną dodatkowo uszczelniającą całą konstrukcję i minimalizującą ryzyko wycieku niebezpiecznej zawartości;
  • naturalne procesy biologiczne, nieustannie zachodzące w gruncie, w który wkopano szambo, których efektem są z kolei pleśnie oraz grzyby, przed czym zabezpiecza opisana powyżej izolacja bitumiczna i sam skład chemiczny stosowanych mieszanek betonowych;
  • możliwość pękania lub kruszenia się betonu w wyniku uszkodzeń mechanicznych, do których mogłoby dojść w sytuacji, kiedy szambo umieścimy pod parkingiem, czy podjazdem do domu, czyli w miejscach, gdzie będzie narażone na siły nacisku znajdujących się nad nim pojazdów. Przed tym chroni je monolityczna, grubościenna konstrukcja ze wspomnianym stalowym zbrojeniem;
  • przesuwanie przez płynące wody gruntowe, a na miejscu każdy zbiornik jest utrzymywany jedynie swoją dużą masą, nie trzeba go więc mocować do podłoża, jak lżejsze szamba zrobione z tworzyw sztucznych.

Szamba betonowe – zasady bezpieczeństwa pozwalające uniknąć wycieku i skażenia środowiska naturalnego

Kupując szambo betonowe i decydując się na przechowywanie w nim nieczystości pochodzących z budynku, musimy przestrzegać wszystkich zasad dotyczących jego prawidłowej, zalecanej przez producenta eksploatacji. Najważniejsze jest regularne, zgodne z przepisami opróżnianie, uniemożliwiające przepełnienie zbiornika i wyciek zagrażający środowisku naturalnemu. Czas opróżniania szamba zależy od kilku istotnych czynników, przede wszystkim pojemności oraz ilości korzystających z niego osób.

Wybierając pasujący model, należy wziąć też pod uwagę fakt, że każdy z domowników może dziennie wyprodukować nawet do 150 l ścieków. Ich wypompowywanie to zadanie dla specjalistów i w żadnym wypadku nie wolno nam robić tego we własnym zakresie, wylewając zawartość szamba do rowu melioracyjnego czy zbiornika wodnego. Jest to surowo karane i zostaniemy także obciążeni kosztami usunięcia skutków powstałych zanieczyszczeń.

Szamba betonowe – oferujemy również ich dowóz i montaż

Wielu przyszłych użytkowników betonowych szamb, powstrzymuje przed zakupem myśl o ich samodzielnym transporcie oraz montażu, dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty również takie usługi. Każdy zbiornik, niezależnie od jego wielkości i wagi, dowieziemy prosto na posesję klienta, umieszczając go za pomocą dźwigu w wyznaczonym wcześniej miejscu. Kiedy już się tam znajdzie, do pracy przystępują nasi specjaliści, dokonując wszystkich połączeń z istniejącą instalacją wodno-kanalizacyjną i na koniec sprawdzając dokładnie jej szczelność. Na ich pracę, tak samo, jak na szambo, udzielamy gwarancji, zapewniając również całodobowy serwis, także pogwarancyjny.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdynia, Radom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.