Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szamba betonowe – Katowice

Szamba betonowe – Katowice

Katowice herbPrzejeżdżając górniczymi miejscowościami Górnego Śląska, a zwłaszcza przez Katowice, stolicę tego przemysłowego regionu, możemy natknąć się w wielu miejscach na ciągle istniejące poważne problemy z usuwaniem ścieków z budynków, i to nie tylko mieszkalnych. Świadczy o tym między innymi nieprzyjemny zapach unoszący się na danej posesji, a wypływające bez żadnej kontroli nieczystości mogą też spowodować skażenie znajdującego się na niej ujęcia wody pitnej. Przyczyn takiego niekorzystnego stanu rzeczy może być wiele, a jedną z nich jest niskiej jakości, nieszczelny zbiornik bezodpływowy, w którym przechowywane są ścieki. Dlatego warto go natychmiast wymienić na nowoczesne i funkcjonalne szambo betonowe, właśnie takie, jakie produkujemy w naszych zakładach i sprzedajemy licznym odbiorcom na terenie całego kraju.

Szamba betonowe – od wielu lat jesteśmy jednym z liderów w ich produkcji

Produkcja szamb betonowych to główna, chociaż nie jedyna gałąź prowadzonej przez nas działalności, wytwarzamy również inne wyroby z betonu, studzienki wodomierzy, kanały samochodowe i pojemne zbiorniki na deszczówkę. Cały czas rozszerzamy ofertę, a jakość tego, co sprzedajemy sprawiła, że cieszymy się zaufaniem stale rosnącej liczby klientów, będąc jednym z cenionych liderów w tej wymagającej branży. Mamy duże doświadczenie zawodowe zarówno w projektowaniu wszystkich naszych wyrobów, jak i w ich produkcji, do czego wykorzystujemy nie tylko najnowsze technologie, ale również najlepsze, starannie wyselekcjonowane materiały. Wszystkie betonowe szamba przed trafieniem w ręce przyszłych użytkowników muszą przejść dokładne testy, kończące się przyznaniem im świadectw homologacji oraz innych certyfikatów, dopuszczających je do użycia nie tylko na terenie naszego kraju. Dbamy absolutnie o każdy ich szczegół, dzięki czemu nasi klienci mogą mieć pewność, że nie zawiodą przez cały okres użytkowania, znosząc bez uszkodzeń wszystko, na co mogą zostać narażone.

Szamba betonowe – wytrzymałość, która gwarantuje bezawaryjną eksploatację

Eksploatując zakupione szambo betonowe, często niezwykle intensywnie i w ekstremalnych warunkach, użytkownicy chcą, aby odbywało się to bez jakichkolwiek problemów i nieprzewidzianych awarii. Właśnie dlatego stosując do ich produkcji najlepsze mieszanki betonowe, pełne specjalnie dobranych dodatków, możemy zagwarantować praktycznie stuprocentową odporność na takie czynniki jak:

  • uszkodzenia mechaniczne, które mogłyby w skrajnych przypadkach doprowadzić do pęknięcia zbiornika, co kończy się zazwyczaj jego rozszczelnieniem i wyciekiem przechowywanej niebezpiecznej zawartości. Wszystkie szamba, jakie można znaleźć w naszej ofercie, są na to w pełni odporne, co wynika z ich przemyślanej konstrukcji, jednolitego, bezszwowego odlewu. Ściany, dno oraz pokrywa zbiornika są dodatkowo wzmacniane zatopionym w nich stalowym zbrojeniem, mocną kratownicą spawaną z prętów zabezpieczonych przed działaniem korozji. Dzięki temu szamba zniosą też bez uszczerbków siły nacisku ziemi, w której je umieścimy i wszystkich innych ciężarów znajdujących się bezpośrednio nad nimi;
  • szkodliwe związki chemiczne, nieodłączną część ścieków, których agresywne działanie to częsta przyczyny korozji betonu z jakiego zrobiono szambo. Chroni je przed tym właśnie skład zastosowanej mieszanki i wszystkich jej dodatków oraz pokrycie zbiornika masą bitumiczną, zazwyczaj grubą warstwą izolbetu. Pełni ona również rolę uszczelniacza, minimalizującego możliwość wycieku, a taką samą funkcję spełnia także dopasowana pokrywa, zamykająca zbiornik i wyposażona w kominki rewizyjne z betonowymi lub żeliwnymi pokrywami;
  • grzyby oraz pleśnie, czyli typowe czynniki biologiczne powstające w wyniku wszystkich procesów zachodzących bezpośrednio w glebie pod wpływem zmian temperatury i poziomu wilgoci. Ochronę przed nimi również stanowi skład mieszanki betonowej i bitumiczna powłoka, dzięki czemu nie dochodzi do przyspieszonego niszczenia konstrukcji szamba.

Szamba betonowe – wielkość i pojemność dopasowana do ilości użytkowników

Kupując w naszej firmie dowolne szambo betonowe, warto przy jego wyborze kierować się przede wszystkim liczbą osób, które będą z niego korzystały, z uwzględnieniem faktu, z jedna produkuje nawet do 100 – 150 l ścieków na dobę. Właśnie to jest najważniejszy czynnik decydujący o tym, z ilu komór powinien składać się taki zbiornik, a do wyboru mamy:

  • szamba betonowe jednokomorowe, najczęściej kupowane do niewielkich budynków i liczby użytkowników nieprzekraczającej 3 – 4 osób. Decydując się na taki model, trzeba jednocześnie pamiętać, że okres przechowywania w nim nieczystości nie może przekraczać 10 – 12 dni i po tym czasie bezwzględnie muszą zostać usunięte. Ich wywiezienie należy zlecić firmie utylizacyjnej, a samodzielne usuwanie jest niedozwolone i grożą za to wysokie kary;
  • szamba betonowe dwukomorowe, dobry wybór do większych budynków wielorodzinnych, złożone z odrębnych komór, które rozdziela szczelna betonowa przegroda. Umieszczona w niej rura przepływowa pozwala na swobodny przepływ płynnych ścieków do drugiej komory, a po dodaniu do nich preparatów biologicznych możemy poddać je procesowi wstępnego oczyszczania. Jego stopień jest tak wysoki, że otrzymaną prawie czystą wodę wykorzystamy do podlewania trawnika albo bezpiecznie usuniemy do gruntu zamontowanym system drenażu rozsączającego, bez ryzyka skażenia środowiska.

Szamba betonowe – montaż oraz transport dla każdego nabywcy naszego zbiornika

Mieszkańcy Katowic oraz innych regionów Polski, chętnie decydują się na betonowe szamba, dostępne w różnych wielkościach i pojemnościach, nie tylko ze względu na ich wysoką jakość, ale i oferowaną razem z nimi usługę transportu. Duża masa zbiornika praktycznie wyklucza jego samodzielne przewiezienie, a nasze samochody ciężarowe dostarczą zakupiony model w terminie ustalonym wcześniej z jego odbiorcą. Pojazdy są jednocześnie wyposażone w dźwigi lub podnośniki HDS, dzięki czemu bezpiecznie i bez żadnego ryzyka wypadku umieścimy zbiornik w przygotowanym wykopie. Oprócz transportu warto także skorzystać z fachowej pomocy w pracach montażowych, przeprowadzanych przez naszych doskonale przeszkolonych pracowników, którzy podłączą szambo do instalacji wodnej i kanalizacyjnej budynku. Każdy zbiornik oraz ich pracę obejmuje gwarancja, a do dyspozycji naszych klientów pozostaje również sprawnie działający całodobowy serwis.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.