Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szamba betonowe – Częstochowa

Szamba betonowe – Częstochowa

Częstochowa herbMieszkańcy wielu miejscowości naszego kraju, w tym również Częstochowy, miasta w województwie śląskim, marzą o zamieszkaniu w domu jednorodzinnym położonym w cichej i spokojnej dzielnicy. Właśnie ta spokojna dzielnica często okazuje się poważnym problemem w sytuacji, kiedy nie doprowadzono do niej jeszcze miejskiej sieci kanalizacyjnej i danego budynku nie będzie można podłączyć do zbiorczego systemu odprowadzania ścieków. Niezbędne staje się więc przechowywanie ich w inny sposób aż do momentu bezpiecznego wypompowania, a najlepiej nadają się do tego solidne szamba betonowe, jakich największy wybór oferujemy klientom także z tej części Polski.

Szamba betonowe – wiemy, w jaki sposób wyprodukować najlepsze

Technologie używane do produkcji szamb betonowych zmieniały się przez lata i dlatego sprzedawane obecnie zbiorniki tylko w niewielkim stopniu przypominają modele wytwarzane jeszcze kilkanaście lat temu. Podobna pozostała ich forma, monolitycznego odlewu, bez szwów, lecz całkowicie zmieniły się materiały, z jakich ją obecnie robimy. Postęp spowodował, że mamy teraz możliwość skorzystania z najnowszych zdobyczy w dziedzinie produkcji mieszanek betonowych, do których dodaje się wiele substancji uszlachetniających. Ma to na celu zwiększenie ich najważniejszych parametrów pracy, dzięki czemu zyskują najwyższy poziom wytrzymałości wymagany od tego typu materiałów. Dzięki temu możemy naszym odbiorcom zagwarantować ich niemal stuprocentową odporność na wszystkie niekorzystne czynniki, na które mogą zostać narażone podczas długotrwałej intensywnej eksploatacji.

Na co są odporne wszystkie szamba betonowe, jakie mamy w ofercie:

  • możliwe uszkodzenia mechaniczne ich całej konstrukcji, przed czym skuteczną ochronę stanowi jej wzmocnienie w postaci metalowej kratownicy, zbrojenia spawanego z prętów stalowych o średnicy 6 – 8 mm, zatapianego w ścianach, dnie oraz pokrywie zbiornika. Pozwala to mu oprzeć się działającym na niego siłom nacisku, przede wszystkim gruntu oraz pojazdów, kiedy umieścimy go np. pod podjazdem do budynku czy innym, równie newralgicznym miejscu;
  • działanie substancji chemicznych, które w krótkim czasie mogłyby doprowadzić zarówno do korozji metalowych elementów szamba, jak i przyspieszonej erozji samego betonu. W celu ochrony przed tym pokrywamy go specjalną izolacją, bitumiczną masą, zwiększającą jednocześnie szczelność zbiornika i skutecznie minimalizującą jakiekolwiek ryzyko wydostania się niebezpiecznej zawartości. Ta izolacja chroni również przed niekorzystnym wpływem czynników natury biologicznej, grzybami oraz pleśniami powstającymi bezpośrednio w glebie;
  • agresywne działanie wód gruntowych, jedną z częstych przyczyn przesuwania lekkich zbiorników wykonanych z tworzyw sztucznych. W terenie gdzie ich wpływ jest szczególnie intensywny, szambo z betonu natychmiast pokazuje swoje zalety, dzięki samej swojej wadze pewnie utrzymując się na miejscu, bez konieczności stosowania dodatkowego mocowania go do podłoża.

Szamba betonowe – zasady prawidłowego użytkowania, których należy przestrzegać

Zrobione w taki sposób betonowe szambo przetrwa z pewnością długie lata, lecz jednym z warunków to umożliwiających jest ścisłe przestrzeganie zalecanych zasad jego użytkowania. Każdy zbiornik zamknięty jest od góry szczelną betonową pokrywą, w której rozmieszczono tzw. kominki rewizyjne przykryte dopasowanymi pokrywami, betonowymi albo żeliwnymi. Pozwalają one na sprawdzenie poziomu napełnienia szamba i w razie potrzeby bezpieczne oraz zgodne z przepisami wypompowanie jego zawartości. W żadnym wypadku nie wolno jej usuwać we własnym zakresie i wylewać np. do rowu melioracyjnego czy zbiorników wodnych, jest to przestępstwo karane z całą surowością prawa. Wywozem oraz utylizacją tego typu odpadów powinna firma dysponująca odpowiednim sprzętem, przede wszystkim samochodami asenizacyjnymi. Okres przechowywania ścieków w zbiorniku zależy od jego wielkości oraz pojemności, a w przypadku szamb jednokomorowych jest to zazwyczaj 10 – 12 dni. Trochę więcej możliwości daje zastosowanie modelu dwukomorowego, w którym ścieki płynne można poddać procesowi oczyszczania z użyciem przeznaczonych do tego celu preparatów biologicznych, w wyniku czego otrzymamy wolną od groźnych zanieczyszczeń wodę doskonale nadającą się do podlewania ogrodu.

Szamba betonowe – sprzedajemy je razem z dowozem i oferujemy pomoc w ich montażu

Biorąc pod uwagę wagę typowego, nawet jednokomorowego szamba betonowego, przekraczającą zazwyczaj kilka ton, wprowadziliśmy do naszej oferty usługę jego dowozu prosto do przyszłego użytkownika. Każdy zbiornik dostarczymy w uzgodnionym wcześniej terminie, a na życzenie odbiorcy zajmiemy się również jego profesjonalnym montażem, wykonaniem podłączeń do instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej, łącznie ze sprawdzeniem ich szczelności. Wszystkie zakupione szamba i prace podłączeniowe obejmuje pełna gwarancja, a w razie nieprzewidzianych sytuacji można skorzystać z całodobowego serwisu dostępnego pod numerem telefonu podanym na naszej stronie.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.