Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szamba betonowe – Kielce

Szamba betonowe – Kielce

Kielce herbKażdy budynek, niezależnie czy mieszkalny, czy użytkowy, można porównać do wielkiego organizmu, pełnego ważnych układów, spośród których jednym z najważniejszych jest instalacja wodno-kanalizacyjna. To ona odpowiada za odprowadzanie wszystkich powstających nieczystości, a ilość ścieków produkowana w przeciętnym gospodarstwie domowym może sięgać nawet do 150 l dziennie na jedną osobę. Jest to faktycznie spora ilość, którą należy bezpiecznie i zgodnie z przepisami usunąć, a następnie właściwie zutylizować bez stwarzania zagrożenia dla środowiska naturalnego. Właśnie w tym momencie dla wielu właścicieli budynków, także z Kielc, stolicy województwa świętokrzyskiego, zaczyna się poważny problem, szczególnie nasilony, gdy dany budynek nie jest podłączony do zbiorczych sieci kanalizacyjnych. Dla każdego, kto znalazł się w takiej mało komfortowej sytuacji, mamy gotowe rozwiązanie, jakim są produkowane przez nas szamba betonowe, nowoczesne bezodpływowe zbiorniki do przechowywania nieczystości. Oferujemy je w różnych wielkościach i pojemnościach, dzięki czemu łatwo można znaleźć model odpowiadający potrzebom wszystkich przyszłych użytkowników.

Szamba betonowe – dobór wielkości, ilości komór i pojemności do faktycznych potrzeb użytkownika

Zanim jednak udacie się do jednego z naszych punktów sprzedaży albo złożycie zamówienie na szambo betonowe poprzez naszą stronę internetową, warto wiedzieć, jakimi kryteriami należy się kierować dokonując jego wyboru. Większość nabywców myśli tylko o niskiej cenie zbiornika, w naszym przypadku w pełni odzwierciedlającą również jego jakość, zaniedbuje jednak wspomnianą wielkość dopasowaną do ilości przyszłych użytkowników. Obowiązuje tu prosta zasada, im więcej domowników, tym większe szambo i należy ściśle się jej trzymać. Oczywiście trzeba również uwzględnić inne, równie istotne czynniki wyboru, takie jak np. dostępna ilość miejsca na posesji, mogąca rzutować na przeprowadzenie prac montażowych. W naszej ofercie można znaleźć różne modele betonowych szamb, a najczęściej kupowane przez naszych klientów to:

  • szamba jednokomorowe, najmniejsze, jak sama nazwa wskazuje złożone z jednej komory o pojemności nieprzekraczającej kilku metrów sześciennych, idealnie spełniające wymagania niewielkiej rodziny, złożonej z 3 – 4 osób. Zaletą takiego zbiornika jest łatwość jego przewiezienia i montażu w miejscu użytkowania, jednak decydując się na niego, trzeba się też liczyć z pewnymi ograniczeniami. Nieduża pojemność narzuca stosunkowo częste opróżnianie, średnio raz na dwa tygodnie, w celu uniknięcia ryzyka wycieku mogącego stać się powodem poważnego skażenia otoczenia. Nie wolno usuwać zawartości szamba we własnym zakresie, jest to zadanie dla specjalistów, a ten typ odpadów musi być wywożony samochodami asenizacyjnymi;
  • szamba dwukomorowe, modele o większej pojemności, nawet kilkunastu metrów sześciennych, złożone z odrębnych komór, które oddziela gruba betonowa przegroda z umieszczoną w niej rurą przepływową. W takim zbiorniku następuje wstępna segregacja nieczystości, stałe pozostają w pierwszej komorze, a płynne przelewają się do drugiej. Można wtedy dodać do nich preparaty z żywymi kulturami bakterii, powodujące ich znaczne oczyszczenie, dzięki czemu nadają się np. do podlewania, a jeśli zdecydujemy się je usunąć bezpośrednio do gruntu, to nie spowodujemy tym żadnego skażenia.

Szamba betonowe – najnowsze technologie i materiały, które stosujemy w procesie ich produkcji

Wszystkie rodzaje szamb betonowych, jakie obecnie oferujemy klientom nie tylko z Kielc, ale i innych regionów naszego kraju, jedynie w niewielkim stopniu przypominają zbiorniki używane przed kilkudziesięciu laty. Staramy się dbać o każdy szczegół ich produkcji, zatrudniając do ich zaprojektowania specjalistów, którzy sporządzają nowoczesne projekty, spełniające wszystkie wymagane prawem zasady bezpieczeństwa i ekologii. Każde nasze szambo to mocna, grubościenna konstrukcja robiona z najlepszych mieszanek betonów, a dodanie do nich starannie dobranych dodatków, jeszcze bardziej zwiększa ich wytrzymałość. Dla każdego przyszłego użytkownika stanowi to najlepszą gwarancję, że kupiony u nas zbiornik będzie bezawaryjnie służył kilku pokoleniom jego rodziny.

Rodzaje uszkodzeń, na które są odporne produkowane przez nas szamba betonowe:

  • uszkodzenia mechaniczne, powodowane między innymi przez sam nacisk gruntu, mogącego doprowadzić do zniekształceń, a nawet pękania zbiorników plastikowych. Szamba wykonane z betonu są przed tym doskonale zabezpieczone, ich grube ściany i dno nie ulegną zniszczeniu, a od wewnątrz wzmacnia je dodatkowe stalowe zbrojenie. Można je więc bez problemu montować nawet pod parkingami, czy drogami dojazdowymi, bez ryzyka ich uszkodzenia. Nie ulegną rozszczelnieniu pod wpływem ciężaru parkujących nad nimi samochodów, a zawartość przed wyciekiem chroni też dopasowana, szczelna pokrywa montowana mrozoodpornym klejem;
  • wpływ niebezpiecznych substancji chemicznych, zwłaszcza tych działających na szambo od wewnątrz, wchodzących w skład przechowywanych w nim ścieków. Mogłyby one po pewnym czasie spowodować przyspieszoną korozję betonu, dlatego właśnie dodajemy do niego liczne uszlachetniacze uodparniające go na tego typu czynniki. Dodatkową ochronę daje też pokrycie całego zbiornika bitumiczną izolacją, korzystnie wpływającą na zwiększenie jego szczelności;
  • czynniki natury biologicznej będące rezultatem naturalnych procesów nieustannie zachodzących w glebie, w wyniku których dochodzi do rozwoju kultur bakterii, pleśni i grzybów. One również mogą destrukcyjnie działać na strukturę betonu, przed czym chroni go sam skład, dodatki i opisana powyżej bitumiczna izolacja;
  • działanie wód gruntowych, które bez problemu przesuwają lekkie szamba z tworzyw sztucznych. Konstrukcja z betonu zawsze będzie pewnie spoczywała na miejscu, utrzymywana jedynie przez swoją masę, wahającą się od kilku do nawet kilkunastu ton. Nie trzeba jej będzie nawet mocować do podłoża, co jest skomplikowane i kosztowne, ale niezbędne w przypadku lżejszych, plastikowych odpowiedników.

Szamba betonowe – koniec problemów z ich transportem i wykonaniem fachowego montażu

Wszyscy nabywcy produkowanych w naszej firmie szamb betonowych, również z Kielc i okolic tego pięknego miasta, mogą nie przejmować się transportem wielotonowego zbiornika. W ofercie mamy dla nich również taką usługę, zazwyczaj wliczoną w cenę zbiornika, podobnie jak pomoc fachowców przy jego montażu. Wystarczy skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy lub dzwoniąc na podany numer telefonu i wcześniej ustalić termin dowozu i podłączenia zakupionego szamba, objętego pełną gwarancją producenta.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Bydgoszcz, Lublin, Szczecin, Toruń, Rzeszów, Białystok, Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.