Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szamba betonowe – Bielsko-Biała

Szamba betonowe – Bielsko-Biała

Bielsko-Biała herbWielu właścicieli czy najemców budynków narzeka na problemy z prawidłowym usuwaniem ścieków produkowanych w dużych ilościach przez każdego z domowników, przekraczających nawet 150 l dziennie. Dzieje się tak w różnych częściach naszego kraju, również na Śląsku, a Bielsko-Biała to tylko jedna z miejscowości, gdzie nie wszystkie domy podłączono do miejskich sieci odprowadzania nieczystości. W takim przypadku niezbędne staje się znalezienie innego korzystnego rozwiązania, także zgodnego z obowiązującymi przepisami, a są nim z pewnością szamba betonowe, jakie oferujemy także mieszkańcom tego pięknego miasta.

Szamba betonowe – produkcja zawsze stojąca na najwyższym europejskim poziomie

Wyprodukowanie szamba betonowego to wieloetapowy proces wymagający zarówno dużego doświadczenia, jak i posiadania odpowiedniego zaplecza technicznego. Nasza firma, dysponując jednym i drugim, jest w stanie zaoferować wszystkim swoim klientom najlepsze na rynku wyroby z tego znanego w budownictwie, cenionego i praktycznego materiału. Produkujemy nie tylko różne modele zbiorników bezodpływowych, na nieczystości lub deszczówkę, ale również kanały samochodowe oraz betonowe studzienki wodomierzy. W procesie ich wytwarzania dbamy przede wszystkim o zachowanie jak najwyższej jakości procentującej długoletnim i praktycznie bezawaryjnym użytkowaniem kupionego u nas szamba. Każde przed opuszczeniem zakładów musi przejść dokładne testy i dopiero po ich zakończeniu otrzymuje certyfikat oraz świadectwo homologacji dopuszczające je do użycia.

Szamba betonowe – robione wyłącznie z najmocniejszych i najtrwalszych materiałów

Cały proces produkcji betonowego szamba rozpoczyna się sporządzeniem projektu, czym zajmują się specjaliści o wieloletnim doświadczeniu zawodowym, a następnym etapem jest dobór odpowiednich materiałów. W naszych zakładach stosujemy wyłącznie najlepsze mieszanki betonowe, które po dodaniu do nich substancji uszlachetniających zyskują parametry pracy, jakich nigdy nie uzyskają zbiorniki z tworzyw sztucznych. Dzięki temu możemy klientom zagwarantować pełną wytrzymałość i odporność na takie niekorzystne czynniki jak:

  • możliwe uszkodzenia mechaniczne, mogące powstać w wyniku działania dużych sił nacisku gleby oraz znajdujących się nad szambem ciężkich przedmiotów. Zdarzają się sytuacje, że musimy je umieścić pod parkingiem czy podjazdem do domu, dlatego muszą bez uszkodzeń znieść ciężar parkujących nad nimi pojazdów. Umożliwia to monolityczna, grubościenna konstrukcja zbiornika, o ścianach, dnie i pokrywie wzmacnianych mocnym zbrojeniem, zatopioną w betonie kratownicą spawaną ze stalowych prętów;
  • działanie związków chemicznych pochodzących z gleby oraz przechowywanej w zbiorniku niebezpiecznej zawartości. Przy niewłaściwym zabezpieczeniu mogą one w stosunkowo krótkim czasie doprowadzić do kruszenia się betonu, przyspieszonej korozji, a ochronę przed tym daje jego starannie dobrany skład oraz gruba izolacja bitumiczna, którą pokrywamy całe szambo. Dodatkowo zwiększa ona również jego szczelność, co w połączeniu z dopasowaną pokrywą zamykającą je od góry, minimalizuje ryzyko wycieku i skażenia środowiska naturalnego;
  • czynniki biologiczne, przede wszystkim grzyby, pleśnie i inne mikroorganizmy powstające w wyniku naturalnych procesów nieustannie zachodzących w glebie, także mogących z czasem prowadzić do intensywnej korozji betonu. Masa bitumiczna użyta do izolacji szamba zawiera składniki zabezpieczające je przed tym, podobnie jak uszlachetniacze dodawane bezpośrednio do mieszanki betonowej.

Szamba betonowe – zalecane zasady prawidłowej eksploatacji pozwalające uniknąć wycieków zawartości

Nowoczesna i przemyślana konstrukcja betonowego szamba pozwala mieć pewność, że nie dojdzie do jakichkolwiek nieprzewidzianych awarii, jednak nie oznacza to, że nie należy jednocześnie przestrzegać wszystkich zalecanych zasad jego eksploatacji. Nawet najszczelniejszy zbiornik nie uchroni przed wyciekiem groźnej zawartości, jeśli nie będzie regularnie opróżniany, co w przypadku najpopularniejszych modeli jednokomorowych powinno się odbywać nie rzadziej niż co 10 – 12 dni.

Trochę więcej swobody mamy przy szambach dwukomorowych, które dodatkowo dają możliwość oczyszczania ścieków płynnych przechowywanych w drugiej komorze. Dodaje się do nich specjalne preparaty zawierające żywe kultury bakterii i w rezultacie ich działania otrzymujemy wodę nadającą się do podlewania ogrodu, bez ryzyka skażenia i zatrucia. Opróżnianiem szamba powinny się zawsze zajmować firmy dysponujące odpowiednim sprzętem, a samodzielne jego wypompowywanie jest przestępstwem zagrożonym wysokimi karami.

Szamba betonowe – usługi dodatkowe dostępne dla naszych klientów, z których warto skorzystać przy zakupie

Kupując szambo betonowe dowolnej wielkości, jedno lub dwukomorowe, możemy mieć problem z jego samodzielnym przewiezieniem i umieszczeniem w przygotowanym dla niego wykopie. Dlatego właśnie wszystkim naszym klientom, także z Bielsko-Białej i okolic, możemy zaoferować usługę transportu zbiornika i pomoc specjalistów w jego montażu. Termin i szczegóły ich wykonania warto wcześniej ustalić, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu, a każde szambo oraz prace podłączeniowe obejmuje pełna gwarancja.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.