Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szamba betonowe – Szczecin

Szamba betonowe – Szczecin

Szczecin herbJednym z najważniejszych elementów eksploatacji każdego budynku, mieszkalnego lub użytkowego, jest prawidłowe odprowadzanie ścieków. Jest to obowiązek, którego żaden najemca lub właściciel nie może zaniedbać, chyba że chce narazić się na wysokie kary za ewentualne zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Stosowne przepisy to regulujące obowiązują na terenie całego kraju, także w Szczecinie i jego okolicach, gdzie w przypadku braku dostępu do zbiorczych sieci kanalizacyjnych można skorzystać z produkowanych w naszej firmie nowoczesnych i funkcjonalnych szamb betonowych. Są one dostępne w różnych wielkościach oraz pojemnościach, każdy więc znajdzie coś idealnie dopasowanego do swoich potrzeb i wymagań.

Szamba betonowe – w jaki sposób je produkujemy i jak wyposażamy

Szambo betonowe, niezależnie od jego wielkości, to praktyczny, pojemny zbiornik bezodpływowy przeznaczony do bezpiecznego przechowywania nieczystości pochodzących z instalacji wodno-kanalizacyjnej budynku, do którego został przyłączony. Modele szamb, jakie można znaleźć w naszej ofercie, zdecydowanie różnią się od konstrukcji sprzed kilkudziesięciu lat, gotowych lub robionych samodzielnie np. z łączonych ze sobą betonowych kręgów. Są to monolityczne odlewy, o ścianach oraz dnie wzmacnianych metalowym zbrojeniem, stalową kratownicą z prętów zabezpieczonych przed korozją.

Od góry nakrywa je dokładnie dopasowana, szczelna, również betonowa pokrywa, w której umieszczamy kominki rewizyjne, umożliwiające sprawdzanie stanu napełnienia i wypompowywanie szkodliwej zawartości. Zamykane są zazwyczaj betonowymi włazami, ale na życzenie nabywcy możemy zmienić je na lżejsze, żeliwne pokrywy. Istnieje także możliwość wyboru innego wyposażenia dodatkowego, takiego jak system ułatwiający usuwanie ścieków, złożony z rury doprowadzonej od szamba do ogrodzenia i szybkozłączki, dzięki czemu samochody asenizacyjne łatwo usuną zawartość bez potrzeby wjeżdżania na posesję.

Szamba betonowe – najwyższa wytrzymałość gwarantowana przez najlepsze jakościowo materiały

Mieszkańcy Szczecina i wielu innych miejscowości regionu, od lat cenią sobie wszystkie nasze betonowe wyroby, nie tylko szamba, lecz również praktycznie kanały samochodowe, zbiorniki na deszczówkę czy studzienki umożliwiające montaż wodomierzy. Wpływ na to ma wiele różnych czynników, spośród których na pierwszy plan wysuwa się wysoka jakość produktów, gwarantowana bezpośrednio przez materiały użyte do ich produkcji. Wybieramy zdecydowanie najlepsze, mieszanki betonowe z dodatkiem licznych substancji zapewniających długie lata bezawaryjnego użytkowania szamba i jego pełną odporność na:

  • wszystkie możliwe uszkodzenia mechaniczne, począwszy od nacisku gruntu na wkopany w ziemię zbiornik, aż po nacisk ciężkich przedmiotów znajdujących się bezpośrednio nad nim np. pojazdów w sytuacji, kiedy umieścimy go pod parkingiem czy podjazdem do budynku;
  • substancje chemiczne oraz czynniki biologiczne mogące powodować szybką korozję betonu i metalowych elementów szamba, przed czym zabezpiecza je specjalna masa bitumiczna, którą obustronnie pokrywamy ściany, dno i pokrywę zbiornika. Dodatkowym zabezpieczeniem jest również sam skład betonu, a zwłaszcza dodane do niego uszlachetniacze, chroniące między innymi przed rozwojem pleśni i grzybów;
  • wpływ wód gruntowych, czasami tak agresywnych w działaniu, że mogłyby przesunąć, a nawet wypchnąć na powierzchnię lekki zbiornik z tworzywa sztucznego, doprowadzając do groźnego w skutkach wycieku. Szambo betonowe dzięki swojej dużej masie zawsze pozostanie na miejscu i nie trzeba go dodatkowo mocować do podłoża.

Szamba betonowe – jak prawidłowo i bezpiecznie je eksploatować

Jak widać, betonowe szambo zniesie praktycznie każde, nawet ekstremalne warunki użytkowania, zawsze zachowując stuprocentową szczelność, trzeba jednak pamiętać o przestrzeganiu wszystkich zalecanych zasad jego eksploatacji. Najważniejsze jest jego regularne i zgodne z przepisami opróżnianie, w przypadku zbiorników jednokomorowych maksymalnie co 10 – 12 dni, w przeciwnym razie może dojść do przelania się niebezpiecznej zawartości. Nie można w żadnym razie usuwać jej samodzielnie, powinna się tym zająć wyspecjalizowana firma, która nie tylko wywiezie, ale i zutylizuje tego typu odpady. W przypadku szamba betonowego w wersji dwukomorowej warto do części ze ściekami płynnymi dolewać specjalne preparaty przyspieszające ich rozkład, a uzyskana w ten sposób woda nie nadaje się co prawda do spożycia, lecz do podlewania np. trawnika już tak.

Szamba betonowe – dowozimy je w ustalonym wcześniej terminie i zapewniamy ich fachowy montaż

Zakup szamba betonowego w naszej firmie to z pewnością doskonała inwestycja, jednak jego rozmiary i waga, sięgająca w przypadku największych modeli nawet kilkunastu i więcej ton, może stanowić problem z transportem. Właśnie dlatego dla wygody nabywców ze Szczecina i innych części kraju, wprowadziliśmy do oferty usługę dowozu zakupionego szamba w ustalonym wcześniej terminie, zapewniając jednocześnie fachową pomoc w jego montażu. Nasi pracownicy bezpiecznie przywiozą zbiornik, za pomocą dźwigu opuszczą go do wykopu i sprawnie wykonają wszystkie prace podłączeniowe. Wszystkie betonowe szamba, jak i ich podłączenie, są objęte pełną gwarancją, a do dyspozycji klientów jest również całodobowy serwis.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Bydgoszcz, Lublin, Toruń, Rzeszów, Białystok, Kielce, Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.