Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szambo betonowe – Bydgoszcz

Szambo betonowe – Bydgoszcz

Bydgoszcz herbObowiązujące w naszym kraju przepisy określające zasady odprowadzania ścieków z budynków mieszkalnych lub użytkowych są niezwykle surowe. Za wszelkie nieprawidłowości, w wyniku których może dojść do wycieku nieczystości i zanieczyszczenia środowiska naliczane są wysokie kary, a największy problem mają właściciele domów niepodłączonych do zbiorczych sieci odprowadzania. Dzieje się tak nadal w wielu regionach Polski, także w województwie kujawsko-pomorskim, dlatego mieszkańcom Bydgoszczy i okolic oferujemy najlepsze na rynku szamba betonowe. Pojemne zbiorniki bezodpływowe pozwalają na bezpieczne przechowywanie tego typu odpadów do czasu, aż będzie je można wywieźć i zutylizować.

Szamba betonowe – dlaczego warto zdecydować się na ich zastosowanie w gospodarstwie domowym

Wśród wielu rodzajów zbiorników umożliwiających przechowywania ścieków, nowoczesne i funkcjonalne szamba betonowe od lat zajmują zaszczytne pierwsze miejsce, w pełni zasłużenie ciesząc się dobrą opinią swoich użytkowników. Mimo że pojawiają się inne konstrukcje, robione np. z lekkich tworzyw sztucznych, to jednak tylko beton może zagwarantować pełne bezpieczeństwo i długie lata spokojnej, bezawaryjnej eksploatacji zbiornika. Ten, który używamy w naszych zakładach do produkcji różnych modeli szamb, kanałów samochodowych czy studzienek wodomierzy, znacznie różni się od powszechnie znanego materiału budowlanego. Stosujemy wyłącznie najlepsze mieszanki betonów klasy B-25 lub B-40, do których dodajemy liczne składniki uzupełniające, podnoszące wytrzymałość na wszelkie rodzaje uszkodzeń.

Na co są odporne produkowane przez nas szamba betonowe:

  • siły nacisku, zarówno gruntu, jak i innych znajdujących się nad szambem ciężarów, nawet po umieszczeniu go w pod podjazdem, parkingiem czy drogą prowadzącą do posesji, mogące powodować uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja jest na to w pełni odporna dzięki wzmocnieniu jej stalowym zbrojeniem robionym w postaci kratownicy z prętów o średnicy 6 – 8 mm zatopionej w dnie oraz ścianach zbiornika;
  • działanie groźnych substancji chemicznych, przede wszystkim tych wchodzących bezpośrednio w skład ścieków, czynnika mogącego powodować niszczenie betonu i korozję metalowych elementów szamba. Skuteczną ochronę przed tym stanowi zarówno sam skład stosowanej przez nas mieszanki betonowej, jak i pokrycie ścian, pokrywy oraz dna warstwą specjalnej masy bitumicznej;
  • czynniki natury biologicznej, nieuniknione efekty procesów biologicznych zachodzących w glebie, w wyniku których może dojść do rozwoju grzybów oraz pleśni, na które również jest odporna izolbetowa powłoka bitumiczna pokrywająca każdy zbiornik.

Wszystkie produkowane przez nas szamba są też doskonale zabezpieczone przed możliwością wycieku zawartości. Zamyka je ściśle dopasowana, szczelna betonowa pokrywa mocowana klejem odpornym na niskie i wysokie temperatury, a kontrolę stanu napełnienia oraz wypompowywanie zawartości umożliwiają zamontowane w niej kominki rewizyjne, nakryte betonowymi lub lżejszymi żeliwnymi włazami.

Szamba betonowe – jaki model wybrać dla mniejszej, a jaki dla większej rodziny

Dla wszystkich naszych odbiorców, także tych z Bydgoszczy, mamy w ofercie wiele modeli szamb betonowych, różniących się przede wszystkim wielkością oraz pojemnością, co pozwala idealnie dopasować je do swoich potrzeb. Najważniejszym kryterium, jakim należy kierować się przy wyborze takiego zbiornika, jest ilość osób, które będą z niego korzystały. Należy również uwzględnić fakt, że każdy domownik jest w stanie wyprodukować aż do 150 l ścieków dziennie, które muszą być właściwie przechowywane do momentu ich usunięcia. Dla niewielkiej rodziny, składającej się z 3 – 4 osób w zupełności wystarczy szambo jednokomorowe, o pojemności do 10 m3, które należy opróżniać co 10 – 12 dni. Nie wolno tego jednak robić samodzielnie, co stanowi wykroczenie, za które grożą wysokie kary finansowe, lepiej więc zlecić to firmie zajmującej się wywozem i utylizacją takich odpadów.

Większa rodzina będzie musiała zdecydować się na pojemniejszy model dwukomorowy, mający jednak liczne zalety przemawiające za jego zakupem. Dwie odrębne komory powodują, że w jednej gromadzą się odpady stałe, a płynne przechowywane są oddzielnie i można je poddać procesowi oczyszczania, do czego stosuje się specjalne preparaty biologiczne z żywymi kulturami bakterii. Otrzymujemy dzięki temu prawie czystą chemicznie wodę doskonale nadającą się do podlewania roślin w ogrodzie.

Szamba betonowe – dowozimy je do klienta i oferujemy ich profesjonalny montaż

Każdy potencjalny nabywca szamba betonowego, patrząc na jego rozmiary i masę sięgającą nawet powyżej 10 ton, z pewnością zastanawia się, w jaki sposób dowiezie je na swoją posesję. Właśnie dla takich osób mamy w swojej ofercie dwie niezwykle korzystne usługi, dowozu zakupionego szamba w ustalonym wcześniej terminie oraz jego profesjonalny montaż. Termin transportu zbiornika można ustalić, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu tak jak wykonanie wszystkich niezbędnych prac montażowych. Przyszły użytkownik musi tylko przygotować odpowiedniej wielkości wykop, a nasi wykwalifikowani pracownicy umieszczą w nim szambo i podłączą je do instalacji wodno-kanalizacyjnej budynku, sprawdzając jednocześnie szczelność wszystkich połączeń.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Lublin, Szczecin, Toruń, Rzeszów, Białystok, Kielce, Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.