Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szamba betonowe – Radom

Szamba betonowe – Radom

radom herbBezpieczne i zgodne z przepisami odprowadzanie ścieków z budynku to obowiązek każdego właściciela budynku, również tych mieszkających w Radomiu, miejscowości położonej niedaleko stolicy naszego kraju. Kwestię tę ściśle regulują przepisy prawa, za których łamanie grożą wysokie kary, a jeszcze wyższe w przypadku wycieku nieczystości i zanieczyszczenia nimi środowiska naturalnego. Równie duże problemy mają właściciele budynków położonych w tych dzielnicach Radomia, które jeszcze nie zostały objęte zbiorczą siecią kanalizacji i jedynym sposobem usuwania ścieków pozostają dla nich bezodpływowe zbiorniki, produkowane przez nas wysokiej jakości szamba betonowe. Wytwarzamy je od lat w różnych wielkościach i pojemnościach, a spośród tego szerokiego wyboru, każdy znajdzie model idealnie odpowiadający jego wymaganiom.

Szamba betonowe – dlaczego wszystkie modele, które produkujemy są lepsze od swoich plastikowych odpowiedników

W procesie produkcji wszystkich szamb betonowych, jakie znajdując się w naszej ofercie, używamy wyłącznie najlepszych materiałów, nowoczesnych mieszanek betonowych powstałych w wyniku zmieszania betonu klasy co najmniej B-25 z różnymi substancjami uszlachetniającymi. Taka nowo powstała mieszanka charakteryzuje się lepszymi parametrami pracy niż tradycyjnie używany sam beton, mając jednocześnie większą wytrzymałość niż tworzywa sztuczne, również używane do produkcji szamb. Betonowe szambo nie tylko będzie zawsze utrzymywane na miejscu samą swoją masą, bez konieczności dodatkowego mocowania chroniącego je przed wpływem wód gruntowych, jest też w pełni odporne na większość uszkodzeń, jakie mogłyby je spotkać przez długie lata eksploatacji.

Gwarantujemy pełną odporność wszystkich sprzedawanych przez nas naszych szamb na:

  • substancje chemiczne, niejednokrotnie agresywnie działające, będące nieodłączną częścią przechowywanych ścieków, które w żadnym przypadku nie mogą wydostać się na zewnątrz zbiornika i niszczyć jego konstrukcji. Dlatego każde szambo pokrywamy z obu stron masą bitumiczną zabezpieczającą przed korozją betonu i zwiększającą jednocześnie szczelność;
  • wszystkie czynniki biologiczne, będące naturalną konsekwencją procesów zachodzących w glebie, w wyniku których na ścianach szamba mogą osadzać się pleśnie oraz grzyby, kolejna przyczyna niszczenia betonu;
  • uszkodzenia mechaniczne, mogące zdarzyć się po wkopaniu zbiornika w ziemię, na który oddziałuje zarówno nacisk gruntu, jak i wszystkich obiektów znajdujących się na powierzchni. Właśnie dlatego nasze szamba to solidne, monolityczne konstrukcje o grubych ścianach i dnie, które wzmacniamy dodatkowym zbrojeniem, kratownicą ze stalowych prętów, dzięki czemu można je bez problemu montować nawet pod drogami czy przydomowym parkingiem.

Szamba betonowe – ilość komór dopasowana do ilości korzystających z szamba osób

Decydując się na kupno i zastosowanie szamba betonowego, należy kierować się różnymi kryteriami wyboru, ale najważniejsze jest zawsze dopasowanie jego wielkości oraz pojemności do ilości osób, jakie na co dzień będą z niego korzystały. W naszej ofercie, skierowanej również do mieszkańców Radomia, mamy modele różniące się między innymi liczbą komór oraz pojemnością. Najczęściej wybierane są zbiorniki jednokomorowe o pojemności maksymalnie do 10 m3, przeznaczone do użytkowania przez mieszkańców niewielkiego domu, wymagające jednak częstszego opróżniania, średnio co 10 – 12 dni. Lokatorom domów wielorodzinnych polecamy z kolei modele dwukomorowe, o pojemności często przekraczającej 10 m3, składające się jak sama nazwa szamba wskazuje, z dwóch komór przedzielonych betonową ścianką. Umieszcza się w niej rurę o średnicy 160 mm umożliwiającą przelewanie płynnych nieczystości do oddzielnej komory, gdzie można poddać je procesowi wstępnego oczyszczania z użyciem specjalnie przeznaczonych do tego preparatów. Oczyszczone w ten sposób ścieki mogą posłużyć np. do podlewania ogrodu, a kiedy chcemy się ich całkowicie pozbyć, to usuwając je, w najmniejszym nawet stopniu nie zanieczyścimy naszego otoczenia.

Szamba betonowe – dostępne z dowozem do miejsca przeznaczenia, profesjonalnym montażem i pakietem wyposażenia dodatkowego

Samodzielne przewiezienie betonowego szamba o masie niejednokrotnie sięgającej kilkunastu i więcej ton, nie jest możliwe bez użycia samochodu ciężarowego o dokładnie dobranej ładowności. Dlatego dla wszystkich naszych klientów, nie tylko z Radomia, lecz z terenu całego kraju, mamy atrakcyjną ofertę transportu zakupionego zbiornika w ustalonym wcześniej terminie. Zajmiemy się także jego fachowym montażem, a przyszły użytkownik ma również możliwość zamontowania w zbiorniku dodatkowego wyposażenia zwiększającego wygodę jego użytkowania. Może to być np. lżejszy żeliwny właz w miejsce standardowego betonowego czy elektroniczny czujnik sygnalizujący głośnym alarmem poziom napełnienia szamba.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.