Wielogóra ul. Spacerowa 26, 26-660 Jedlińsk

Szamba betonowe – Białystok

Szamba betonowe – Białystok

Białystok herbPowstające w każdym gospodarstwie domowym ścieki, wytwarzane nawet w ilości 150 l na jedną osobę, to prawdziwa zmora właściciela budynku, który musi zadbać o ich zgodne z przepisami i bezpieczne odprowadzanie. Nie ma z tym większych problemów w sytuacji, gdy dany budynek jest podłączony do miejskich zbiorczych sieci odprowadzania, jednak wiele domów nadal musi korzystać z innych, alternatywnych sposobów usuwania nieczystości. Jednym z najczęściej stosowanych są pojemne zbiorniki bezodpływowe, dlatego tak chętnie dostarczamy nasze nowoczesne szamba betonowe do różnych regionów kraju, w tym i do Białegostoku, stolicy województwa podlaskiego. Jego mieszkańcy poznali już ich wysoką jakość i dzięki nim raz na zawsze pozbyli się problemu ścieków.

Szamba betonowe – zaufanie procentujące stale rosnącą liczbą odbiorców

Produkując od lat nie tylko różne modele szamb betonowych, ale i inne wyroby z tego niezwykle wytrzymałego materiału, studzienki wodomierzy, zbiorniki na deszczówkę czy kanały samochodowe, staliśmy się jednym z zaufanych i cenionych liderów tej branży. Wszystkie nasze produkty znajdują licznych nabywców podkreślających przede wszystkim takie ich cechy, jak wspomniana jakość oraz wytrzymałość gwarantująca bezawaryjne użytkowanie przez długie lata. Dzieje się tak dzięki temu, że produkowane przez nas szamba są nowoczesnymi konstrukcjami robionymi z najlepszych mieszanek betonów z dodatkiem wielu substancji podnoszących ich parametry pracy. Każdy taki zbiornik to monolityczny grubościenny odlew zamknięty od góry idealnie dopasowaną pokrywą zabezpieczającą przed wyciekiem niebezpiecznej zawartości. W pokrywie umieszczamy minimum jeden kominek rewizyjny zamknięty włazem, służący do kontrolowania poziomu napełnienia szamba i wypompowywania ścieków. Przyszły użytkownik ma również możliwość wyboru wyposażenia dodatkowego, takiego jak np. system umożliwiający podłączenie do szybkozłączki w ogrodzeniu posesji. Dzięki temu będzie możliwe bezpieczne usuwanie groźnej zawartości zbiornika przez samochód asenizacyjny bezpośrednio z ulicy.

Szamba betonowe – wytrzymałość i odporność na uszkodzenia wyższa niż zbiorników z tworzyw sztucznych

Taki sposób projektowania, produkcji i wyposażania każdego betonowego szamba opuszczającego nasze zakłady, procentuje najwyższą wymaganą wytrzymałością na uszkodzenia, którą potwierdzają także certyfikaty oraz świadectwa homologacji dopuszczające je do użytku. My ze swojej strony gwarantujemy również to, że zakupiony i zamontowany zbiornik zniesie bez uszkodzeń takie czynniki jak:

  • działanie wód gruntowych, na niektórych terenach bardzo nasilone. Płynące wody gruntowe mogłyby doprowadzić do przesuwania i co za tym idzie rozszczelnienia zbiornika plastikowego. Szambo betonowe o masie od kilku do nawet kilkunastu ton oprze im się bez żadnego problemu i pozostanie w miejscu użytkowania nawet bez dodatkowego zamocowania go do podłoża;
  • wpływ związków chemicznych pochodzących ze ścieków, często o bardzo agresywnym działaniu mogącym z czasem powodować niszczenie betonowej konstrukcji szamba. Właśnie dlatego zabezpieczamy je przed tym, starannie dobierając skład mieszanki betonowej i pokrywając gotowy zbiornik izolacją z masy bitumicznej w pełni odporną na działanie szkodliwej chemii;
  • czynniki biologiczne, rozwijające się w glebie pleśnie, grzyby i inne równie niebezpieczne mikroorganizmy, które także mogą mieć niekorzystny wpływ na stan betonu, a przed nimi również chroni go nałożona bitumiczna izolacja;
  • typowe uszkodzenia mechaniczne, jakie mogłyby się zdarzyć przez lata, kiedy zbiornik jest wkopany w ziemię. W tym czasie działają na niego całkiem spore siły nacisku, samego gruntu, jak i ewentualnie znajdujących się nad nim innych ciężarów, w tym i parkujących pojazdów o różnej masie. Ochronę przed tym stanowi dodatkowe zbrojenie, zatopione w ścianach, dnie oraz pokrywie szamba, w postaci gęstej kratownicy złożonej z metalowych prętów.

Szamba betonowe – zajmujemy się również ich fachowym montażem oraz dowozem do klienta

Każde kupione w naszej firmie szambo betonowe spełni z pewnością wszystkie wymagania przyszłych użytkowników, jednak warunkiem jego bezproblemowej eksploatacji jest profesjonalnie wykonany montaż. Pierwsze, co należy zrobić, to przygotować odpowiedniej wielkości wykop na swojej posesji dopasowany do rozmiarów montowanego zbiornika, z zachowaniem zapasu 30 – 40 cm z każdej strony, ułatwiającego wykonanie wszystkich prac montażowych. Zazwyczaj do jego sporządzenia potrzebna będzie koparka, chociaż w przypadku niewielkich szamb jednokomorowych można to również zrobić ręcznie. Masa zbiornika sięgająca zazwyczaj od kilku do nawet kilkunastu ton wyklucza jego samodzielny transport, do czego niezbędny jest pojazd ciężarowy o dobranej ładowności.

Dysponując takim samochodami, wprowadziliśmy do naszej oferty usługę dowozu zakupionego szamba do klienta, z czego chętnie korzystają również mieszkańcy Białegostoku i okolic. Zapewniamy im także pomoc przy pracach montażowych, czym zajmują się nasi fachowcy, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Korzystając z zamontowanego na samochodzie dźwigu, umieszczą szambo w wykopie i sprawnie podłączą je do instalacji wodno-kanalizacyjnej budynku. Wszystkie prace podłączeniowe oraz sam zbiornik z wyposażeniem dodatkowym są objęte pełną gwarancją producenta, posiadamy również całodobowy serwis, dostępny pod numerem telefonu podanym na naszej stronie.

Niezawodne szambo betonowe z naszej firmy możesz zamówić w całej Polsce. Zobacz również inne miasta:
Szamba Betonowe Bydgoszcz, Lublin, Szczecin, Toruń, Rzeszów, Kielce, Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.